İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

7 Ev Haşeresi ve Kurtulma Yolları

bakirkoy-bocek-ilaclama-fiyatlari

Evimizdeki istenmeyen canlıları yaşam alanlarımızdan uzaklaştırmak için türlü yollara başvururuz. Bu çabaların bazıları kısa süreli çözümler sunarken; bazı seçenekler haşereleri ortadan kaldırmak şöyle dursun, onların beslenip daha güçlü dönmelerine sebep olur. Bu aşamada, en sık karşılaştığımız 7 ev haşeresi ve kurtulma yollarını sizlere sunmak istedik.

7 Ev Haşeresi ve Kurtulma Yolları

1-Kırkayak

Görüntüsüyle tüyleri ürperten kırkayak canlısı için en etkili çözüm acı biberdir. Cam, kapı ve duvar çatlaklarına süreceğiniz pulbiber, kırkayakların evinize girmesini engelleyecektir. Bu işlemi camların dış kısmına da uygulamanız işlemi garantiye alır.

2-Hamam Böceği

Haşereler arasında en mikrop yayan ve hastalığa davetiye çıkaran böcek türü hamam böceğidir. Nemli ve ıslak ortamları sevdiği için tuvalet, banyo, çöp gibi alanlarda dolaşır ve insanların yaşam alanlarına bu pislikleri aktarır. Hamamböceğine karşı en güçlü silah borik asittir. Ancak bu işlemin fayda sağlaması için böceklerin saklandığı yerden çıkması ya da yuvaların iyi tespit edilmesi gerekmektedir. Büyük bir istila söz konusu ise bu işi uzmanına bırakmanızı öneririz.

3-Karınca

Çok hızlı bir yayılma gösteren, özellikle şekerli yiyeceklerin peşini bırakmayan karıncaları evden uzaklaştırmak için en iyi yöntem şeker, borik asit ve su karışımıdır. 1 fincan şeker ve 3 yemek kaşığı borik asiti karıştırıp üzerine yavaşça kaynayıp ılımış su ekleyerek bir çözelti oluşturun. Karışıma bir parça pamuk batırın ve bu pamuğu bir kap içerisinde karıncaların en yoğun olduğu bölgeye bırakın. DİKKAT: Çocuk ve evcil hayvanlardan uzak tutunuz.

4-Meyve Sineği

Nemli ortamları ve fermente gıdaları seven meyve sineklerine karşı alınacak en güzel önlem sirke ve bulaşık sabunu karışımıdır. Malzemeleri bir kasede birleştirip üzerini streç filmle örtün ve üzerine bir delik açın. Birkaç saat içinde meyve sinekleri içeride sıkışıp kalacaktır.

5-Örümcek

Örümcekler narenciye kokusundan nefret eder. Narenciye kabuğu, narenciye esanslı kolonya ya da sprey bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Ayrıca, su dolu bir püskürtme kabına katacağınız birkaç damla nane yağı da bu problemi çözecektir. Karışımı yerlere dökebilirsiniz.

6-Fare

Fareler kedi kumunun güçlü kokusundan nefret eder. Fare olduğunu düşündüğünüz bölgelere kedi kumu dökebilirsiniz.

7-Güve

Kıyafetlere, gıdalara ve tahtalara zarar veren güveler lavanta, defne ve nane yaprağından nefret eder.

7 ev haşeresi ve kurtulma yollarını uygulamanıza rağmen çare bulamadıysanız bizimle irtibata geçerek sorunu kökten çözebilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

| Copyright @2018 - Başakşehir Böcek İlaçlama- Zeytinburnu Böcek İlaçlama Tüm Hakları Saklıdır.