İstanbul Avrupa
Hemen Ara
0212 540 81 28
İstanbul Anadolu
Hemen Ara
0216 337 76 66
Kocaeli Hemen Ara
0262 641 98 72
İzmir Hemen Ara
0232 445 34 79

Böcek ilaçlamadan sonra ev temizliği ne ile yapılmalı?

bocek-ilaclama

Böcek ilaçlama yöntemi haşerelerden kurtulmak isteyenlerin başvurduğu veya sonunda başvurmak zorunda kaldığı etkili bir mücadele şeklidir. Haşerelerle tek tek uğraşılmaz. Veya etkisi az kesin ve kalıcı çözümler getirmeyecek uygulamalar hem gereksiz zaman kaybına hem de maddi kayıplara neden olur. Başakşehir böcek ilaçlama firmamız teknolojiyi takip eden insan sağlığını ve müşteri memnuniyeti kendisine misyon edinmiş Başakşehir ve İstanbul’un tüm ilçelerinde haftanın her günü hizmet veren köklü bir firmadır. İyi bir böcek ilaçlama firması işlem öncesinde ve sonrasında size ne yapmanız gerektiği konusunda bilgi vermelidir. Ancak sektörde ruhsatsız ve insan sağlığına zararlı TSE damgalı olmayan ilaçları kullanan çok sayıda firma bulunuyor. Kesinlikle bu tarz firmalara güvenmemelisiniz. Başakşehir böcek ilaçlama firmamız evinizde, apartmanınızda veya iş yerinizde ilaçlı müdahaleye başlamadan önce ve uygulamanın tamamlanmasının ardından sizlere ne yapmanız gerektiği, uymanız gereken kurallar ve nasıl bir işlem uygulandığına ait bilgilendirmeler sunmakta ve ilaçlama yapılmış olduğuna dair sertifika vermektedir. İlaçlı dezenfekte işlemi bittikten sonra İlaçlandıktan sonra evi temizleme konusunda ekiplerimiz sizleri bilgilendirecek ve ne yapmanız ya da yapmamanız konusunda uyarılarda bulunacaklarıdır.

İlaçlandıktan sonra evi temizleme haşereleri yok ederken sizin ve ailenizin sağlığını korumak açısından yapılması gerekenlerin başında gelmektedir. İlaçlandıktan sonra evi temizleme işlemine başlamadan önce evinizde nasıl bir yöntemle uygulama yapıldığını bilmek zorundasınız. Çünkü her uygulama sonrası temizlik yapılmaz. Örneğin evinize veya evin herhangi bir bölgesine sıvı ve püskürtme yöntemiyle ilaçlı müdahalede bulunulmuşsa 1-2 hafta o bölgede ıslak malzemelerle temizlik yapılmaz.  Haşerelerin yoğun olduğu bazı uygulamalarda ilacın etkisini göstermeni açısından 2-3 saat bazen de bir gece eve girmemeniz gerekebilir. Temizliğe başlamadan evi kapı veya pencereleri açarak iyice havalandırın. Çamaşır suyu bilinenin aksine böcek ilaçlama işlemi sonra kesinlikle kullanılmaması gereken maddelerin başında gelmektedir. Islak temizleme yapacaksanız daha çok kokulu sabunlar ve kimyasal etkisi düşük kir sökücüler kullanılabilir. Temizlik yaparken eldiven ve maske kullanmayı da ihmal etmemelisiniz.

Ev temizliği yapılan ilaçlamanın türüne göre farklılık arz eder.

  • Jel İlaçlama işleminden önce herhangi bir ön hazırlık yapmaya gerek yoktur. İlaçlama işlemi bittikten sonra da temizlik yapmaya ihtiyaç duyulmaz. Ancak daha sonradan ilacın etkisiyle ölen haşereleri temizlemek için temizlik yapabilirsiniz.
  • Eğer evinizde kokusuz ilaçlama uygulaması yapıldıysa, işlem öncesinde gıda maddelerini, kişisel eşyalarınızı ve mutfak malzemelerini koruma altına almalı veya ortamdan uzak tutmalısınız. Bu yöntemde, evin kapatılması gerekmez bu nedenle İlaçlandıktan sonra evi temizlemeye gerek yoktur.
  • Kokulu ilaçlama işlemi ev boşaltıldıktan sonra yapılır. Uygulama sonrasında evde mutlaka genel bir temizlik yapılması şarttır. İlaçlama sonrası 1-2 saat ev havalandırıldıktan sonra kullanılabilir. Genel bir temizlik için 2 hafta kadar beklenmelidir.
  • Fare İstasyonu uygulamasında da ilaçlama öncesi hazırlık veya uygulama sonrası temizlik yapılmaz.
Sonraki Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*

| Copyright @2018 - Başakşehir Böcek İlaçlama- Zeytinburnu Böcek İlaçlama Tüm Hakları Saklıdır.